An(n)a.


Autor: Sára Bachorová
Nakladatelství: Pointa
Žánr: Román
Počet stran: 168 stran
Obsah:
Anna má skvělé rodiče, koníčky, spoustu přátel, první lásku. Jenže její idylku naruší Ana. Není to nová kamarádka, ale anorexie, která ji postupně proměňuje v hromádku neštěstí. Její život ovládne jídlo a počítání kalorií. Ana s sebou navíc přináší bulimii, deprese, lži a izolaci od okolí. Kniha čerpá ze skutečných událostí a nabízí autentický pohled na poruchy příjmu potravy.

~~~

Na tuto knihu jsem již párkrát narazila a docela mě zaujala. Nakonec jsem se k ní odhodlala a přečetla jsem si ji. Už jen podle samotného názvu lze uhodnout, o jaké téma se v této knize bude jednat. A že to bylo dost zajímavé téma.

Musím podotknout, že kniha je sepsaná na základě autorčiných zkušeností. Dozvěděla jsem se o tom, až po přečtení knihy a věřím, že kdybych to věděla dříve, tak by kniha na mě měla ještě mnohem větší dopad. I tak musím uznat, že to pro mě byla dost síla. Třeba ten citát, který jsem vybrala přímo z knihy. Nad tím jsem se na chvíli zasekla.

Mohu říci, že hlavní hrdinku jsem si velice oblíbila. Už od samého začátku mi naprosto sedla a já to tak s ní prožívala. Měla jsem podobné názory na ostatní postavy, místy se mi i trošku pozměnily. Přece jen jsem se o nich dozvídala pouhé útržky. Některé o nich byly pozitivní a jiné pro změnu negativní.
Milý deníčku,
přijdou tlusté holky do nebe?
Je zde pěkně zpracovaný čas. Ten se dělí na přítomnost, kdy čtete, v jaké situaci se Anna nachází a k čemu je odhodlaná. A v rámci té kapitoly se objeví sekce Vzpomínek, kdy se vrátí v čase a vypráví o tom, jak to všechno začalo a k čemu to následně vedlo. Místy si můžete přečíst i zápisky z deníku, ale těch tam tolik není.

Kniha se mi četla hodně dobře a nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Autorčin styl je velice čtivý a dokáže vás naprosto pohltit do příběhu. Sem tam se mohou objevit kratší kapitoly, takže vám přijde, že se to čte naprosto samo a brzy tak dojdete ke konci.

Ke konci knihy je navíc zmíněno, že se jedná o konec první knihy. Takže já osobně jsem zvědavá, zda bude pokračování. I když na jednu stranu by kniha takto mohla končit s tím, že ten konec, který je v ní, se dá dost dobře pokládat za uzavřený. Ale dokážu si představit i pokračování, tak se uvidí.

Pokud vás An(n)a zaujala, určitě ji doporučuji k přečtení. Příběh je velmi dobře napsaný a čtenář se může o něčem i dozvědět, pokud to již neví. Pokud ovšem ví, tak zde bude hrát hlavní roli příběh, jelikož dané věci, které jsou v ní zmíněné, jsou známé.

★★★★☆

3 komentáře:

  1. na knihu jsem už narazila, ale netušila jsem, o čem je... je to zajímavé a těžké téma, ale je dobře, že takové knihy vycházejí :)

    OdpovědětVymazat
  2. Kniha vypadá zajímavě, ale asi by nebyla nic pro mě.

    OdpovědětVymazat
  3. O knize jsem slyšela pár dní zpátky u Eliss na blogu, zaujala mě. Přesně jsem píše Karamelka, je dobře, že takové knihy vycházejí. Snad pomohou co nejvíce holkám.

    OdpovědětVymazat

© Enthusiasm For Books
Šablona od Lucy Lillianne. Optimalizováno pro Firefox.